Завідувач відділу  інженер І категорії Оксана Щерба.

У відділі створюють та підтримують колекції і експозиції деревних і чагарникових рослин відкритого ґрунту та здійснюють їх вивчення і використання з метою збереження біологічного розмаїття рослинного світу, збагачення та відновлення ресурсів флори України шляхом інтродукції і реінтродукції, розробки наукових основ паркового господарства та ландшафтної архітектури.
У відділі опікуються:

  • дендропарком №1 (вул. Кирила і Мефодія, 4);
  • дендропарком №2 (вул. Черемшини, 44);
  • колекцією рододендронів;
  • колекцією хвойних рослин;
  • колекцією декоративно-квіткових деревно-чагарникових рослин.

У відділі дендрології вивчають біологічні основи збереження рідкісних деревно-чагарникових рослин західних областей України шляхом їх інтродукції.

НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ:

У відділі виконується науково-дослідна тема: “Репродуктивні особливості інтродукованих рослин як основа їхнього культивування”, термін виконання 01.01.2016 – 31.12.2018, науковий керівник – канд. с.-г. наук, ст. наук. співроб. Могиляк М.Г.

У відділі досліджують деревні рослини з різних ботаніко-географічних зон за умов інтродукції, та оцінюють перспективи їх використання для вирощування в умовах західного регіону України. Також досліджують еколого-біологічні особливості, репродуктивну біологію і насіннєву продуктивність, способи розмноження і культивування деревних видів. Вивчають морозостійкість та феноритмотипи роду Rhododendron.