Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є своєрідною «зеленою перлиною Львова», оазою, яка своєю неперевершеною красою вражає не лише львів’ян, а й гостей міста. Унікальними тропічними рослинами захоплюються і школярі, які часто з екскурсіями відвідують Ботсад, і фахові знавці ботаніки, екологи, дендрологи. Однак краса рослинного світу передусім залежить від догляду, чистоти й шанобливого ставлення. З метою очищення території Ботанічного саду 19 квітня 2013 року студенти, викладачі, декани, проректори, представники профспілки Університету виявили ініціативу провести толоку під гаслом «За чисте довкілля».
Сонячна весняна погода, оптимістичний настрій учасників заходу створили атмосферу активної співпраці в єдиному прагненні – зробити світ навколо кращим. Спільними зусиллями очистили озеро від торішнього опалого листя, зібрали сміття й зайві зрізані сухі гілки, залишки після проведення технічних робіт.
Уже стала традиційною щорічна акція «Дерево від Ректора». Так, колекція дендропарку збагатилася трьома різновидами верболозу, саджанці якого посадили спільно Ректор Університету Іван Вакарчук і Станіслав Дзюбак, голова польського Товариства знавців верболозоплетіння.
Зауважимо, що упродовж тижня фахівці Арборетуму і відділення фізіографії в Болєстрашицах (Польща) у рамках І Міжнародного мистецького пленеру садово-паркових скульптур «SALIX» спільно зі співробітниками Ботанічного саду працюють над створенням скульптур з верболозу. Відтак, учасники толоки мали унікальну нагоду не лише спостерігати за процесом творення скульптур, а й працювати пліч-о-пліч із митцями з верболозоплетіння з Польщі.
На завершення заходу працівники Ботанічного саду подарували учасникам толоки цікаві екскурсії, у ході яких ознайомили з дендрофлорою Ботанічного саду, рослинами – ефемероїдами та рослинами закритого ґрунту.